EMLAK DANIŞMANLARI SOSYAL MEDYADA NE TÜR HATALAR YAPIYOR?


Bir emlak danışmanı olarak sosyal medyayı kullanırken ne gibi hatalar yapıyoruz? Maddeler halinde yazalım; denk düşen durumlar varsa bunlardan kaçınalım.

✅ İş İçin Kullanılan Sosyal Medya Hesabı ile Kişisel Hesabı Karıştırmak; Özel hayat paylaşımlarını iş için kullandığınız sosyal medya hesaplarına karıştırmamak işinizi ciddiye almadığınız algısını yaratabilir. Aman dikkat.

✅ Reklam Yapmadan Herkese Ulaşacağınızı Zannetmek.Sosyal medya artık reklamsız gösterim yapmaz oldu. Bir emlak danışmanı olarak gönderilerinizi arada sırada paralı reklama çıkın.

✅ İletişim Bilgilerini Hesap ve Paylaşımlara Koymamak.Yaptığınız paylaşımların bir yerine mutlaka küçükte olsa web adresi, telefon numarası gibi iletişim bilgilerini ekleyin. O reklamı işe dönüştürecek bağlantı ise size ulaşabileceği bir telefon numarası, mail adresi veya web adresidir.

✅ Görsel Algı, Fotoğraf ve Video İşleme Yeteneklerinizi Geliştirmemek.Sosyal medya da paylaşım yapmak rekabetin ortasına balıklama dalmaktır. O yüzden görsel hazırlamak, içerik bulmak için gün içinde zaman ve para harcamanız gerekir. Kendiniz paylaşımları hazırlarken zorlanıyorsanız, yardım alın.

✅ Sosyal Medya da Gereksiz Tartışmalara Girmek.Genel olarak kimse tartışma taraflarının haklı ve haksız durumuna bakmaz. Tartışan herkes can sıkıcı olarak algılanır. Bu durumlardan kaçınmak için mümkün olduğu kadar işiniz için kullandığınız sosyal medya hesaplarından hassas paylaşımlar yapmaktan ve tartışmalardan kaçının.

✅ Gelen Soruları Cevaplamamak veya Kötü Cevaplamak.Bir soru soru merhaba, nasılsınız gibi doğal konuşma başlangıç kelimeleri kullanmadan gelmiş ise siz yine de her cevaba saygılı bir şekilde merhaba, iyi günler, iyi akşamlar şeklinde başlamalısınız. Çünkü cevap verdiğiniz kişi sizin belki de en büyük müşteriniz olabilir.