YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ

İZMİR EMLAK KOMİSYONCULARI ODASI

     İZMİR EMLAK KOMİSYONCULARI ODASI (İZEKO) 10 MART 1999 tarihinde Mesut Güleroğlu 216 Emlakçı ile kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana çeşitli kanun ve standartlar çıkartılarak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza sorumluluk, itibar ve güven kazanmasını sağlamış olduk.


Yıllardan beri üzerinde çalıştığımız emlakçılık yasasının temelini oluşturacak olan 5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’nin çıkarılmasını sağladık. Bu bizim için çok büyük bir adım oldu. Yönetmeliğimiz ile yasal kimliğimizi tescil etmeyi başardık.


Meslektaşlarımız için eğitim programımıza hız vermiştik ancak pandemi dolayısıyla ara vermek zorunda kaldık. Pandemi ilan edilir edilmez hemen odamıza kayıtlı 65 yaş üstü tüm meslektaşlarımız tek tek aranarak ihtiyacı olan veya başka ilçede kalmış olan meslektaşlarımızın yardımına koşuldu. Odamız, Başkanı yönetim ve denetim kurulları ile üyemizin hep yanında olmayı başardı.


Pandemi döneminde tüm üyelerimizi bilgilendirmek, moral ve motivasyonunu üst seviyede tutmak adına YouTube, Instagram, ve Zoom üzerinden canlı yayınlar yaptık. Sosyal medya ve dijital pazarlama araçlarını daha iyi kullanmayı öğrendik. Sektörel gelişmeleri, değişen mevzuat şartlarını, meslektaşımızı yakından ilgilendiren her türlü bilgiyi paylaştık. Bu toplantılara katılan ve bizlere olumlu geri bildirimleriyle mutlu eden tüm üyelerimize teşekkür ederiz, yayınlarımız devam edecek.


Sektörümüzün ilk dijital odası olmak için RE-OS CRM sistemiyle anlaşmamızı yaptık. Faaliyete aldığımız CRM sistemiyle gayrimenkule dair tüm işlemlerimizi dijital olarak yapabilme imkanına kavuştuk. Sistemde bulunan ve Tüm Türkiye’yi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kapsayan ortak müşteri ve portföy havuzlarında, farklı il ve bölgelerdeki meslektaşlarımızla oda üyelerimizin etkileşim ve işbirliğinde bulunmasını sağladık.

Türkiye'nin kurulan ilk emlak odası olarak,  öncü, takip edilen, örnek alınan oda olma özelliğiyle sektörümüz ve meslektaşlarımız için tüm yenilik ve gelişmelerin takipçisi olmaya her zaman devam edeceğiz.